Radanpidon turvallisuuskoulutuslaitosten yhteystiedot

Radanpitoon liittyvää turvallisuuskoulutusta antavat seuraavat Väyläviraston hyväksymät koulutuslaitokset:

Kouvolan Rautatie- ja Aikuiskoulutus Oy – KRAO

Ratatyöturvallisuus- ja turvamies -pätevyydet, perusteet rautatiejärjestelmästä, ratatyövastaava, ratapihaliikenneohjaaja, ratatyökoneenkuljettaja.

Puh. 020 615 1223, krao(at)krao.fi, etunimi.sukunimi@krao.fi
Prikaatintie 2, 45100 Kouvola

Eija Pohjola, koulutusassistentti
puh. 040 4831 909

Timo Ahola, kouluttaja
puh. 040 4899 418

http://www.krao.fi

 

Sat Koulutuspalvelut Oy

Ratatyöturvallisuus- ja turvamiespätevyydet, perusteet rautatiejärjestelmästä, ratatyövastaava, ratapihaliikenneohjaaja, ratatyökoneenkuljettaja.

Pappilanniementie 17, 13880 Hattula
info@satkoulutuspalvelut.fi

Hannu Helin, toimitusjohtaja/johtava asiantuntija
puh. 040 6855 685, hannu.helin@satkoulutuspalvelut.fi

Anne Helin, koulutussihteeri
puh. 040 6855 684, anne.helin@satkoulutuspalvelut.fi

http://www.satkoulutuspalvelut.fi

 

Proxion, Rataopisto

Ratatyöturvallisuus- ja turvamiespätevyydet, perusteet rautatiejärjestelmästä, ratatyövastaava, ratapihaliikenneohjaaja, ratatyökoneenkuljettaja.

HELSINKI (Oulu, Tampere, Pieksämäki)
Ratamestarinkatu 7a, 3.krs, 00520 Helsinki

Proxion Rataopisto
Ratamestarinkatu 7a, 00520 Helsinki

Kaisa Pakanen, koulutustiimipäällikkö
puh. 044 497 3103, kaisa.pakanen@proxion.fi

Vesa Korpi, koulutuslaitosvastaava
puh. 040 6862 234, vesa.korpi@proxion.fi

koulutus@proxion.fi

https://www.proxion.fi/rataopisto

 

Ramboll CM Oy

Ratatyöturvallisuuspätevyys, perusteet rautatiejärjestelmästä.

Eeva Rantanen, Senior Advisor
puh. 020 7557658, 040 7414769, eeva.rantanen@ramboll.fi

 

NRC Group Finland Oy

Ratatyöturvallisuus- ja turvamiespätevyydet, perusteet rautatiejärjestelmästä, ratatyövastaava, ratatyökoneenkuljettaja, hitsaus.

Eija Vierimaa, HR Asiantuntija
puh. 040-8626411
eija.vierimaa@nrcgroup.fi

PL 488, 00101 Helsinki
Radiokatu 3, 00240 Helsinki

 

Kisco Oy

Ratatyöturvallisuus- ja turvamiespätevyydet, perusteet rautatiejärjestelmästä, ratatyövastaava, ratatyökoneenkuljettaja.

Arto Matilainen, koulutustoimen johtaja
puh. 040 680 4210

Merja Parkkila, myyntijohtaja
puh. 040 253 7702

etunimi.sukunimi@kisco.fi

http://www.kisco.fi

 

Koulutuskeskus Vasko Oy

Ratatyöturvallisuus- ja turvamiespätevyydet, perusteet rautatiejärjestelmästä, ratatyövastaava, ratapihaliikenneohjaaja, ratatyökoneenkuljettaja.

Petri Vasko, toimitusjohtaja
puh. 040 5299 195, petri@kkvasko.fi

http://www.kkvasko.fi

 

Thomas-Consulting

Hitsaus

Markku Melamies
puh. 050 521 3762, markku.melamies@gmail.com

https://www.thomasconsulting.fi